16 lipca 2024

tenisowki

uniwersalne obuwie

Buty bez sznurowadeł

Nieco wcześniej wspomnieliśmy już o butach typu slip on, czyli obuwiu wsuwanym. Generalnie jest ono dość kuszące dla wielu osób, które z jakichś powodów nie chcą się męczyć z wiązaniem sznurowadeł. W przypadku butów lekkich, o nieco sportowym charakterze jest to opcja jak najbardziej pożądana i wygodna. Rynek obuwia tego typu nie jest może bardzo rozległy, ale bez problemu uda się znaleźć takie rozwiązania – zarówno w kategorii butów damskich, jak i męskich. Panie zdają się mieć nieco łatwiej.

Bardzo wiele półbutów damskich oferowanych przez producentów to właśnie buty slip on, wolne od sznurowadeł czy rzepów. Panowie mają w tym zakresie do wyboru przede wszystkim mokasyny, ale także buty żeglarskie i niektóre modele obuwia sportowego. Jeśli nie chcemy bawić się sznurówkami, ale nie przeszkadzają nam inne rozwiązania, ciekawą opcją są buty na rzepy. Wydaje się, iż są odpowiednie głównie dla małych dzieci, jednakże dorośli również chętnie po nie sięgają. Są komfortowe i szybkie do założenia.

Najłatwiej korzystać z takich butów latem i generalnie zawsze wtedy, gdy za oknami panują relatywnie wysokie temperatury. Wtedy często nie chcemy męczyć się z wiązaniem sznurówek, ale chcemy po prostu założyć buty na stopy i ruszyć w miasto. W takich okolicznościach buty takie sprawdzą się doskonale. Dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów, więc nie będzie kłopotu z dobraniem modelu idealnie wpisującego się w indywidualny gust. Często obuwie wsuwane lub na rzepy bazuje na innych modelach z oferty producenta, ale posiadających sznurowadła.