16 lipca 2024

tenisowki

uniwersalne obuwie

Cechy butów na ciężką pogodę

Kiedy na dworze wieje wiatr, pada deszcz lub śnieg, temperatury są niskie i generalnie aura nie sprzyja wychodzeniu na zewnątrz, musimy być odpowiednio ubrani. Pod tym względem mamy wiele możliwości i to od nas zależy, z której z nich zrobimy użytek. Musimy pamiętać, że bardzo ważne w tym niełatwym czasie jest również odpowiednio dobrane obuwie, a producenci przygotowali dla nas w tej materii sporo ciekawych opcji. Jeżeli szukasz dla siebie doskonałego obuwia, sprawdź https://midiamo.pl/firm-pol-1539172152-Maciejka.html

Obuwie na trudne warunki pogodowe powinno być odpowiednio zaprojektowane. Jak to wygląda w szczegółach? Wierzchnia część obuwa musi być poddana fabrycznej impregnacji, tak aby ograniczyć ryzyko wnikania wilgoci w głąb struktury butów. Możemy także wzmacniać ten efekt we własnym zakresie, używając odpowiednich środków impregnujących.

Zwykle są one dostarczane klientom w postaci sprayów. Należy spryskać nimi buty, odczekać kilka minut i cieszyć się skuteczną ochroną. Zdaniem części producentów, takie impregnaty zabezpieczają but nawet na kilkanaście dni fatalnej pogody.

Bardzo często nowoczesne obuwie na zimę jest wyposażane w warstwę specjalnych materiałów, takich chociażby jak Gore-Tex. To wysokiej jakości tkanina nieprzemakalna, której skuteczność została potwierdzona testami. Tworzywo to jest certyfikowane i stanowi zastrzeżony znak towarowy, dlatego producenci muszą wykupić stosowną licencję, aby móc go używać w swoich wyrobach.

Z punktu widzenia niskich, zimowych temperatur warto, by obuwie posiadało ocieplenie w postaci futrówki lub polaru. Konkretne rozwiązania leżą po stronie wytwórców obuwia.