16 lipca 2024

tenisowki

uniwersalne obuwie

Kozaki – na jesień i zimę

Niższe temperatury oznaczają, że musimy się na nie przygotować. Także jeśli chodzi o strój, w tym obuwie. Nie ma mowy o tym, aby jesienią czy zimą poruszać się w butach, z których korzystaliśmy latem. Owszem, czasami jeszcze w październiku czy listopadzie możemy odnotować całkiem wysokie temperatury, jednak w dalszym ciągu nie uzasadnia to wyletniania się na ulicach. Sklepy obuwnicze mają na ten okres roku przygotowaną naprawdę szeroką ofertę – trzeba się tylko z nią zapoznać i oczywiście zrobić stosowne zakupy. Rozwiązaniem typowym i popularnym pod kątem chłodnych miesięcy są kozaki. To nieco wyższe, ocieplane buty, które skutecznie chronią zarówno przed niskimi temperaturami, jak też przed opadami atmosferycznymi.

Wysokiej jakości modele są dodatkowo impregnowane, dzięki czemu powierzchnia obuwia nie wchłania w takim stopniu zanieczyszczeń oraz wilgoci. Jeśli impregnacja nie jest dostateczna, można ją łatwo zapewnić stosując odpowiednie preparaty – na przykład specjalne spraye ochronne. W ofercie sklepowej znajdziemy kozaki damskie oraz męskie. Wykonane zarówno ze skór naturalnych, jak i ekologicznych. Design bywa szalenie różnorodny. Są też kozaki wykonane z tworzyw sztucznych, które nie mają żadnego skórzanego czy imitującego skórę wykończenia. We wnętrzu powinna znajdować się warstwa ocieplająca – czasami typu futerkowego, a czasami wykonana z polaru.

Ważne, aby odpowiednia izolacja termiczna znajdowała się także w spodniej części butów, ponieważ właśnie tą drogą bardzo często przenika najwięcej zimna.