16 lipca 2024

tenisowki

uniwersalne obuwie

Sneakersy i adidasy

Zostajemy jeszcze w sportowym klimacie, teraz odwołując się do casualowej klasyki. Chyba wszyscy wiemy, jak dużym uznaniem cieszą się od lat adidasy. Część z nas utożsamia je z butami konkretnej, niemieckiej marki, ponieważ to właśnie ona jako pierwsza wprowadziła na rynek lekkie obuwie tego rodzaju.

Dziś określenie „adidas” weszło do potocznego języka i odnosi się do wszystkich modeli obuwia w takim stylu, bez względu na producenta. Ogromna popularność adidasów jest szczególnie widoczna wśród osób młodych, ceniących luz i swobodę. Często adidasy są wykorzystywane jako buty sportowe, choć należy podkreślić, że są modele specjalnie projektowane pod tym kątem i posiadają pewne dodatkowe atrybuty – jak choćby amortyzację podeszwy czy profilowane wkładki.

Zwykłe „adiki” nadają się do chodzenia na co dzień – do pracy, na miasto czy na zakupy. Co wyróżnia te buty? Poza charakterystycznym designem, powtarzalnym niezależnie od marki, również lekkość i przewaga elementów tekstylnych w konstrukcji. Specyficzną grupą casualowego obuwia mającą sportowe korzenie są sneakersy, których popularność w ostatnich latach rośnie lawinowo.

Do tego stopnia, że wielu producentów butów na ich bazie tworzy rozwiązania nawiązujące nawet do butów wizytowych! To pokazuje, że wychodząc z punktu swobodnego i luźnego można dojść w zupełnie inne miejsca. Wysoka jakość sneakersów sprawia, że coraz chętniej sięgają po nie osoby ceniące sobie dobry smak, ponieważ część projektów naprawdę zaskakuje doskonałym wykonaniem.